Kodukindlustus

Kodukindlustus

Kodukindlustus hüvitab varalised kahjud, kui Teie kodu või kodus oleva varaga midagi juhtub - osta Seesami kodukindlustus e-poest.

Suitsuandur päästab hullemast!

Liljan Männiste

Postitatud: 10.02.2016

Kui vanasõna ütleb, et õnnetus ei hüüa tulles, siis tulekahju korral võib suitsuandur oma häiresignaaliga suuremast kahjust ikka päästa küll. Seda muidugi juhul, kui töötav suitsuandur ikka majapidamises selleks ette nähtud kohta paigutatud on.

Nädala algul lahvatas uudis, et Päästeamet kontrollib üle-Eestiliselt kodudes suitsandurite olemasolu ning nende puudumisel võib trahv olla kuni 1200 eurot ning külastatakse just neid kodusid, kus Päästeameti andmeil suitsuandureid ei ole. Muidugi selline teave tekitas inimestes palju pahameelt ning trotsi täis kommentaare võis lugeda mitmetest portaalidest. Reaalsus on aga see, et tuli tekitab tõesti palju kahju ning olukorda saab parandada üsna lihtsate vahenditega.

Seesam kindlustuse kahjukäsitlusosakonna juhi Ly Jõhviku sõnul  hüvitas Seesam eelmisel aastal üheksal korral suuremaid tulest tekkinud kahjusid, kus majad praktiliselt nullist ülesehitamist vajasid või said ulatuslikke kahjustusi - kokku oli eluruumide põlengutega seotud hüvitiste summa Seesamis 1,3 miljonit eurot. Need numbrid räägivad juba ise enda eest.

Kui ka suitsuandur on korrektselt paigaldatud, tuleb siiski pidada meeles, et on oluline kontrollida perioodiliselt  ka selle töökorrasolekut.  Päästeameti juhiste järgi tuleks seda teha vähemalt kord kuus. Suitsuandur võib päästa väga suurtest kahjudest, kuid ka väiksema juhtumi puhul on hea, kui sõlmitud on ka kodukindlustus, mille eesmärk on taastada õnnetuseelne olukord.

Kindlasti on suur hulk vanemaid inimesi, kes elavad üksi ning ei tule selle pealegi, et neil suitsuandur majapidamises puudub. Lisaks on lakke paigaldatud anduri kontrollimine paljudele eakatele ülejõu käiv. Jälle üks koht, kus on võimalik oma vanemaid, vanavanemaid või naabreid rõõmustada ning neile abi pakkuda.